ÚVOD

 

Historie KČT sahá do roku 1888, kdy byl Klub založen skupinou vlastenců okolo Vojty Náprstka.

Dnes má necelých 40 tisíc členů, z toho téměř čtvrtinu mládeže. 

 

Historie KČT Mníšek u Liberce

 

Oddíl turistky vznikl v roce 1972  z popudu Jindřicha Vacka, Blanky Daněčkové a Güntera Schuberta. Všichni tři vstoupili do jednání s výborem TJ Sokol. Výsledkem bylo založení již třetího oddílu sokolské jednoty. Pomocníky získali v chemičce mezi svazáky. Tam se 20 dospělých zakladatelů rozhodlo uskutečnit náš 1. ročník pochodu Loupežnickou pěšinou. Dobrá myšlenka zapustila kořeny a postupně se rozrostla do značné šíře a do každoroční četnosti akcí.

Po letech společných zájmů o masový rozvoj tělesné výchovy a sportu se oddíl turistiky oddělil od TJ Sokol hned po sametové revoluci, tedy v roce 1990. Stal se Klubem českých turistů Mníšek.

Dominantním postavením v činnosti oddílu byly a jsou pochody Loupežnickou pěšinou.

Důležitou změnou bylo zařazení našeho pochodu do celostátního kalendáře od 3. ročníku v roce 1975, což znamenalo přesun zářijových startů na květnové.

Jinou změnou bylo zařazení cyklických tras od 26. ročníku v roce 1998 v režii paní Trkolové z Hrádku nad Nisou, členky našeho klubu. Trasy jsou vedeny nejen po území naší republiky, ale i s návštěvou Německa v okolí Žitavy. Vždy měli a mají cyklisté možnost výběru z 5  tras od 30 km do 100 km v oblasti Jizerských a Lužických hor.

 ( převzato z První české kroniky obcí Mníšek a Fojtka – autor Mgr. Ladislav Ulrych)

 

Kontakt

KČT Mníšek u Liberce

mnisekkct@seznam.cz

Loupežnická pěšina pěšky i na kole - Kontakty: Blanka DANĚČKOVÁ - tel.: 728409789, 485146691

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode